Co zabrać na szkolenia?

Poniżej przygotowaliśmy dla Was kilka rad co warto zabrać ze sobą na nasze szkolenia.

Odzież i plecak

Tak naprawdę wszystko, czego faktycznie potrzebujecie to wygodne ubranie sportowe i wiatro/wodoodporna warstwa wierzchnia. Warto również zabrać ze sobą niewielki plecak, do którego podczas szkolenia będzie można schować jedzenie, picie, telefon, kluczyki do auta, portfel i dodatkową warstwę ubioru.. Pozostałe elementy stroju, które wymieniliśmy poniżej nie są niezbędne, ale zdecydowanie uprzyjemniają wycieczkę.

Odzież termo aktywna​

Trzeba zakładać, że będziemy się pocić, dlatego ubranie termo aktywne zapewni wam zdecydowanie lepszą wentylację i większy komfort. Nie ma nic gorszego niż przylepiająca się do pleców mokra koszulka, która za chwilę będzie zimna. ​
Z naszego doświadczenia wiemy i możemy śmiało powiedzieć, że nie ma co oszczędzać na tym elemencie – koszulki kiepskiej jakości zupełnie nie spełniają swojej funkcji.

Herbata, batony, kanapka

Przy naszych szkoleniach jedzenie nie jest niezbędne, jednak gdy zajęcia podzielone są na bloki szkoleniowe z przerwami pomiędzy. Zawsze warto mieć ze sobą podręczne źródło energii w postaci np. batonów musli czy po prostu czekolady. Herbata czy inny typ napoju, to nieodłączny element wyposażenia plecaka.

Dobre skarpetki

Jest to bardzo ważny element, który ma wpływ na komfort. Odpowiednie będą dłuższe, ale cienkie skarpetki do biegania (nasza autorska rada) lub specjalne skarpetki z jonami srebra, które zapobiega gromadzeniu się bakterii i powstawania pęcherzy.

Rękawiczki 

Warto mieć rękawiczki rowerowe, które zapobiegną obtarciom.

Gogle/okulary

Szczególnie doceniane są podczas zjazdów.

Okulary przeciw słoneczne

Również warto zabrać, szczególnie podczas dłuższych wycieczek w słoneczne dni ponieważ nasze oczy będą szybciej się męczyć, a przy zbyt długiej ekspozycji można dostać nawet zapalenia spojówek.

Kask

Bezpieczeństwo ponad wszystko! Kask przy zarówno przy wjeździe jak i zjeździe to konieczność, a dlaczego to chyba nie trzeba tłumaczyć.

Na przyszłość

Kiedy będziecie wybierać się na wycieczki bez nas (bez instruktora) to warto aby w waszym plecaku znalazły się również: apteczka, mapa.