Dlaczego warto się szkolić?

Dlaczego warto się szkolić – szkolenie to podstawa.

Kupiłeś swój pierwszy rower enduro, zaczynasz swoją przygodę z mtb, a może jesteś już zawodnikiem i startujesz w zawodach? Nieważne na jakim etapie jesteś – jazda na rowerze górskim to sport wyczynowy, wymagający dużej kondycji, umiejętności i znajomości techniki. A to wszystko po to by cieszyć się jazdą i czuć się bezpieczniej.


Grupy szkoleniowe dzielimy na LVL1, LVL2 oraz najbardziej doświadczeni LVL3. Zastanawiasz się czego nauczysz się i co wyniesiesz na konkretnych etapach. Już służymy z pomocą:

LVL1 to grupa szkoleniowa, która ,,stawia swoje pierwsze kroki’’ na trasach rowerowych lub są to osoby, które zjechały już kilka razy z zielonych tras. Szkolenie enduro LVL1 Bike School obejmuje: naukę prawidłowej pozycji, naukę prawidłowego hamowania, naukę pokonywania zakrętów, naukę pracy rowerem i ciałem oraz podstawy skakania na małych skoczniach. Po szkoleniu poczujesz się pewniej, bezpieczniej i nic nie przeszkodzi Ci w eksplorowaniu tego pięknego sportu.

LVL2 to osoby jeżdżące, tak zwany poziom średnio – zaawansowany, które bez problemu pokonują trasy oznaczone kolorem niebieskim i czerwonym. Szkolenie enduro LVL2 Bike School obejmuje: doskonalenie prawidłowej pozycji, doskonalenie prawidłowego i dynamicznego pokonywania zakrętów, nauka czytania przeszkód, nauka dynamicznego odciążania i dociążania roweru, nauka wykorzystywania przeszkód, nauka prawidłowego wyboru linii. Po naszym szkoleniu nic Cię zaskoczy, lepiej poradzisz sobie z nowymi elementami, a stare pokonasz pewniej, efektywniej i bezpiecznie.

LVL3 to rowerzyści, dla których trasy czerwone oraz czarne to żadna przeszkoda. W tej grupie szkolimy również zawodników, startujących w zawodach. Szkolenie enduro LVL3 Bike School obejmuje: nauka wybierania odpowiedniej linii na trudniejszych trasach, przyzwyczajenie do stromizny i ekspozycji, nauka szukania alternatywnych możliwości przejazdu jak np. transfery, doskonalenie odciążania i dociążania roweru w trudnym terenie jak np. korzenie, kamienie, nauka oceniania swoich możliwości na ściankach i bardzo ciasnych zakrętach. Nieważne w jakiej dyscyplinie się ścigasz, chcesz zjechać jak najszybciej, pewnie i bez awarii. Im większa prędkość, bardziej wymagający teren tym więcej zależy od Twoich umiejętności. Nie ma czasu na braki i błędy.

Pamiętaj, że wybierając szkolenie enduro/mtb musisz skupić dużą uwagę na kadrze szkoły, w której zamierzasz się uczyć. Bardzo ważnym aspektem jest doświadczenie szkoleniowców oraz ich wiedza i umiejętności jej przekazywania. Sprawdź naszą kadrę tutaj. 

Jeśli chcesz nabrać nowych umiejętności, bawić się jazdą i czuć się bezpiecznie, zapraszamy na nasze szkolenia enduro/mtb.