HELI BIKE SZWAJCARIA – czyli marzenia się spełniają

Lot helikopterem z widokiem na Matterhorn, liczący 4478 m n.p.m , czy jazda po trasach w kultowej miejscowości szwajcarskiego Lenzerheide, to marzenie wielu kolarzy. Ze szkołą Bike School to wszystko może się spełnić.

Lenzerheide to miejscowość znana fanom MTB z między innymi organizacji Mistrzostw Świata DH w 2018 roku oraz z rozgrywanych tam rund Pucharu Świata. Od 2020 roku możemy cieszyć się świetną zabawą w ośrodku Bike Kingdom, który został stworzony z pasją i zaangażowaniem miejscowych fanów kolarstwa górskiego. Zaskakującym faktem jest ilość oraz jakość tras, bo to aż ponad 900 kilometrów czystej przyjemności, pogrupowanych w sześciu regionach. A to wszystko dzięki połączeniu singli
z trasami dla pieszych, co w Szwajcarii sprawdza się bardzo dobrze. 

PUNKT STARTU

Jako punkt rozpoczęcia przygody najlepiej sprawdza się dolna stacja wyciągu Rothorn 1 (Valbella, 1500 m n.p.m), która leży w samym środku regionu. Zaraz obok stacji znajdziemy mapę, która wskaże nam proponowane przez ośrodek wycieczki i łączenie singli. Podczas wyprawy z Bike School, to oni zadbają, abyś Ty nie przejmował się doborem tras, tylko delektował się jazdą.

Jedną z najciekawszych i najbardziej popularnych wycieczek jest „602 Runda Lai”, która mierzy tylko, albo aż 28,5 km. Startujemy od trasy z bardzo intrygującą nazwą ,,Dark side of the moon”, na której faktycznie możemy poczuć się jak na księżycu. Następnie przejeżdżamy na „Urdenfürggli Twister”, a całość kończy się ścieżką „The Pipe”, prowadzącą do środkowej stacji wyciągu. Cały przejazd to zabawa na świetnie przygotowanych singlach z naturalnymi przeszkodami typu kamienie, głazy, korzenie i nietypowe zakręty.

HELI BIKE ZERMATT

Heliport Air Zermatt oferuje swoim klientom zazwyczaj dwie strefy zrzutu, wszystko zależy od pogody oraz warunków atmosferycznych. Jedną ze stref jest Unterrothorn, lądowisko znajduje się zaraz koło górnej stacji jednego z wyciągów zamkniętego w 2019 roku, więc na pierwszy rzut oka może nie wydawać się to „górnolotna” atrakcją. Ale tylko kiedy staniemy na płycie lotniska i wita nas totalna cisza, a tuż obok nas bajeczny Matterhorn, nie może być lepiej. Lot trwa od trzech do czterech minut i kosztuje 80 CHF od osoby. Drugą strefą zrzutu jest Alphubeljoch/Aschihorn, która jest zdecdyowanie bardziej oddalonym miejscem, a powrót stamtąd jest możliwy tylko z przewodnikiem. Cena lotu do drugiej strefy to około 400 CHF.

Dotarliśmy na pierwszą strefę zrzutu i co dalej? Może być tylko lepiej. Jedną z alternatyw jak z widokówki, jest zjazd singlem Europaweg o długości 1600 metrów. Trasa ta prowadzi do miasteczka Tasch, w którym możemy odpocząć i spróbować szwajcarskich przysmaków. Singel Europweg to jeden wielki trawers, który zaskakuje nas technicznymi zjazdami, elementami łatwymi oraz tymi trudniejszymi, tak zwany ,,full service’’. 

Oczywiście całą wyprawę można przygotować samemu, ale Bike School przygotował dla Was całodniowe wycieczki, o których nie zapomnisz na zawsze, a Twoja galeria powiększy się o zdjęcia nie z tej ziemi. BIKE jest partnerem medialnym firmy organizującej szkolenia i wyprawy.