Austriacka różnorodność – Wexl Trails

Wexl Trails to kompleks świetnie przygotowanych tras rowerowych o dużej
różnorodności. Bike park ten jest nowoczesnym ośrodkiem z przemyślanym wyciągiem orczykowym, który bezpiecznie oraz sprawnie wywozi klientów do góry. Kolejną alternatywą wyjazdu do góry jest busz przyczepą, który wywozi rowerzystów co 20, 30 minut. Tylko busem jesteśmy wstanie dostać się na sam początek trasy Flow. Region ten posiada widoki jak z pocztówki oraz ogromne zaplecze atrakcji.


Bike park swoją pracę rozpoczyna wraz z otwarciem sezonu wiosennego. Kompleks czynny jest od godziny 9 rano do 18 wieczorem. Jesienią polecamy śledzenie na bieżąco strony www.wexltrails.at, która dokładnie opisuje działanie miejscówki. Ceny karnetów zaczynają się już od 4,50 euro za jeden wyjazd orczykiem, natomiast karnet całodzienny to koszt 32 euro dla osoby powyżej 16 roku życia.


Trasy
Austriacka różnorodność, tak nazwalibyśmy to miejsce dwoma słowami. Każdy znajdzie coś dla siebie. Mali rowerzyści swoją przygodę zacząć mogą na dolnej stacji, w tak zwanym MiniBikeParku, który posiada dwie krótkie trasy z licznymi bandami oraz muldami. Świetnym rozwiązaniem jest ,,ruchomu chodnik’’, który transportuje dzieci do góry w bardzo przystępny
i bezpieczny sposób. Dla starszych riderów, budowniczy przygotowali liczne trasy takie jak:
FlowTrail, JumpLine, DownhillLine oraz SingleTrail.


FlowTrail to trasa niebieska, sprawdzi się dla osób początkujących. Znajdziemy na niej liczne, dobrze wyprofilowane bandy, rollery oraz bardzo bezpieczne stoliki do nauki pierwszych lotów. To 4,5 kilometra delikatnej i wyszukanej jazdy.

JumpLine to trasa dla osób jeżdżących, lubiących wysokie loty. Każdy element tej trasy został przemyślany oraz wykonany z dokładnością jak w zegarku. Skocznie choć wyglądające na bardzo duże, są bezpieczne.
DownhillLine jak sama nazwa wskazuje, to trasa dla osób lubiących trasy z licznymi korzeniami, dropami i innymi elementami, które spotkać możemy na trasach typu downhill. Trasa dla osób zaawansowanych oraz lubiących szybką i ekstremalną jazdę.
SingleTrail to trasa typowo enduro. Znajdziemy na niej liczne korzenie, kamienie oraz stromsze zjazdy wymagające umiejętności. Jeśli uwielbiasz trasy typowo enduro, na pewno ta przypadnie Ci do gustu.


Wrażenia
Dojeżdżając na miejsce, parkujemy naszego busa na wielkim trzypoziomowym parkingu. Znajdziemy tam bardzo dużo przestrzeni, która potrzebna jest każdemu rowerzyście przed jazdą. Następnie udajemy się do kasy po zakup karnetów, cena jest przystępna i niewygórowana. Pierwszy wyjazd odbywa się pod znakiem zapytania, czy na pewno system orczyka sprosta naszym oczekiwaniom. Jak najbardziej wszystko przebiega bez problemów, a wyjazd jest całkiem przyjemny. Wskazówka od nas – pamiętajcie, że lina orczyka, który nas ciągnie musi być stale napięta, czasami warto lekko przyhamować. Zaczynamy nasz dzień jazdy, wszystko jest na plus trasy, ludzie oraz cała atmosfera sprawia, że w myślach ten dzień zapisuje się bardzo pozytywnie. Na koniec dnia korzystamy z walorów smakowych jakie oferuje nam restauracja na dole, uwierzcie nam oj warto.

Dostępne atrakcje Zatrzymując się w okolicy Wexl Trails, warto skorzystać z tego, że cała infrastruktura ośrodka Erlebnisarena St. Corona am Wechsel to jeden wielki ,,park rozrywki’’. Naszym wielkim faworytem słał się letni tor saneczkowy liczący aż 870 metrów, na którym możemy rozwinąć prędkość aż 40 kilometrów na godzinę, a to wszystko przy górskich widokach. Zwróćmy uwagę na to, że znajdujemy się tylko trzy godziny od Petzen oraz Jamnicy, które opisywaliśmy w innych artykułach.